Çok Satanlar

Likit 

sayfa başına
Gösterilen 1 - 120 ile 191 arasındaki öğeler
Gösterilen 1 - 120 ile 191 arasındaki öğeler
E-likit nedir ?
   

E-likit açılımı ile elektronik sigara likit olarak biliniyor. Elektronik sigara cihazları içerisinde kullanılan bu tüketim malzemesi aynı zamanda sigarayı bırakmadaki en etkili yöntem olarak görülüyor. Sıvı bir halde bulunan E-likit farklı aromatik seçeneklerle tüketicinin tercihine bırakılıyor. Elektronik sigara kullanan kişiler beğendikleri aromalarda E-likit satın alıyor ve bu dolum sıvısını elektronik sigara içerisine dolduruyor. Bu sıvıların sahip olduğu aroma, elektronik sigara kullanılırken kişilerin ağzında bir tat oluşturuyor. Her model elektronik sigara için mutlaka E-likit kullanılması gerekiyor. 

E-likit içerisinde bitkisel sıvılar barındırıyor ve çok az miktarda nikotin içeriyor. Ve elektronik sigara içerisinde atomizer ile ısıtılarak duman haline dönüştürülüyor ve bu şekilde kullanılıyor.

En iyi E-likit hangisidir?
   

Elektronik sigara cihaz markalarında farklılıklar olduğu gibi E-likit ürününde de farklı birçok marka bulabilirsiniz. Ancak hem keyifli hem de sağlıklı bir elektornik sigara kullanımı için sektörün en çok tercih edilen en kaliteli E-likit markalarından seçimler yapmalısınız.

Bunun için sizlere önerilen ve en yaygın satışı olan E-likit markaları Five Pawns, Cuttwood, One Hit Wonder, Dinnler Lady ve Ripe Vapes olarak biliniyor. Kullanıcılar tarafından bugüne kadar denenmiş ve hem aroması hem de kalitesi ile en çok tercih edilen bu markalardan seçimler yapabilirsiniz. her biri farklı aroma ve ambalaj seçenekleri ile kullanım zevkinize ve sıklığınıza göre ürünler satışa sunuyor.  

E-likitin içindeki maddeler nedir ?
   

E-likit olarak bilinen elektronik sigara dolum sıvıları içeriğinde temel olarak 3 etken madde yer alıyor. Bunlardan ilki baz nikotin olarak biliniyor. Bir E-likidin en öenmli etken maddesini baz niktoin oluşturuyor. Likitler içerisinde gramın binde biri oranında kullanılıyor. Bununla birlikte PG olarak bilinen Propilen Glikol bulunuyor. Bu etken madde hiçbir tadı olmayan ince sıvı görevi görüyor. Amacı ise likidin sertlik derecesini artırmak oluyor. Son etken madde ise VG olarak bilinen bitkisel gliserin oluyor. Tamamen doğal yollarla üretilen bitkisel gliserinler elektronik sigaralarda duman hacmini artırmak için kullanılıyor.

Bu etken maddelerin yanında E-likide aromasını veren aroma tatlandırıcılar yer alıyor. 

E-likit podmod cihazlarda kullanılır mı ?
   

Podmod ülkemizde çok geniş bir ürün çeşitliliğine sahip olan ve sadece elektronik sigara üzerine bir satış potansiyeline sahip olan en yaygın platformlardan birisidir. Hem elektronik sigara cihazları olarak hem de kullanım süresince gerekli olan ana malzemeler için en geniş ürün çeşitliliği burada sunuluyor.

Podmod bünyesinde satışa sunulan farklı markalarda elektronik sigara cihazları yer alıyor. Bu cihazların her biri E-likit kullanımı ile aktif hale geliyor. yine Podmod sitesinde satışa sunulan tüm E-likit çeşitlilerini Podmod Cihazlarında kullanabilirsiniz. Podmod cihazlarının tamamı E-likit dolgu sıvıları olmadan kullanılamaz. Her marka Podmod elektronik sigara için istediğiniz E-likit çeşidini seçebilirsiniz.

E-likit normal salt likit ile karıştırılır mı ?
   

E-likit ve salt likit çeşitleri elektronik sigaralarda en çok kullanılan dolgu sıvıları olarak biliniyor. En çok tercih edilen bu iki ürün farklı bazı özellikleri yer alıyor. Sürekli olarak aynı likitleri kullanan ve artık bu likitlerin aromalarından sıkılan elektronik sigara kullanıcıları bir karışım ile kendilerine farklı tatlar yaratmayı düşünüyor. Bunun için de E-likit ile normal salt likidin karıştırılıp karıştırılmayacağı merak ediliyor. 

Likitler arasında farklı aromalar yaratabilmek için karıştırma işlemi yapılabiliyor. Ancak bunu yaparken çok önemli bire detaya dikkat etmek gerekiyor. karıştırdığınız likit türlerinin aynı olması gerekiyor. yani bir E-likit ile salt likit karışımı yapılamıyor. Ancak farklı aromalarda E-likitler kendi arasında karıştırılabiliyor. Ya da salt likit ancak başka bir salt likit ile karıştırabiliyor.

E-likit hangi cihazda kullanılır?
   

E-likit elektronik sigara kullanımlarının ana malzemelerinden birisidir.  Bir elektronik sigara E-likit olmadan kullanılamaz.  Aroma ve nikotin ile zenginleştirilmiş olan E-likitler her tür cihaz için uyumludur. Kullandığınız elektronik sigaranın markası ya da modeli ne olursa olsun, tüm cihazlarda E-likit kullanımı gereklidir.

Her elektronik sigara cihazında E-likit kullanımı yapılır. Cihazlarda bulunan pil gücü ile bir ısınma meydana gelir ve bu ısınma sonucunda E-likit sıvısı buharlaşarak duman üretir. İşte bu sistem sayesinde sigara alışkanlıklarınızdan en sağlıklı şekilde kurtulabilirsiniz. 

Elektronik sigara çalışma mantıklarına bakıldığında bu sigara sistemlerinin en önemli ana parçalarından birisi olan E-likit olmadan ürünler aktif olarak kullanılamaz.  

E-likit mi salt likit mi?
   

Salt likit elektronik sigara içerisinde kullanılan bir E-likit türüdür. Klasik olarak bilinen tüm likitlerden farklı olarak bazı özelliklere sahiptir. klasik likitler içeriğinde aroma ve baz nikotin bulundururken salt likit içerisinde nikotin tuzu bulunur. Bu da elektronik sigaraların daha kolay solunmasına neden olur. 

Salt likit E-likitlere göre bazı avantajlara sahiptir. Bu ürünlerde gerçek sigara deneyimine en yakın deneyimin ortaya çıktığı kullanıcılar tarafından belirlenmiştir. Yapay bir his yaratmadan sigara tiryakilerini tatmin eden bir boyutta kullanım sunar. Nikotin tuzu nedeni ile niktoin seviyesi daha yüksek olduğu için az bir kullanım ile daha tatmin edici bir kullanıma sahiptir.   

E-likitin farkı nedir?
   

E-likit çeşitleri elektronik sigara üretimi ile birlikte üretilmiş olan ilk likit türleridir. Dolum sıvısı olarak ta bilinen bu likitler farklı aromalarda birçok marka tarafından satışa sunuluyor. E-likit diğer tüm likitlerden farklı olarak içerisinde PG, VG, aroma ve baz nikotin bulunduruyor. Bu ürünlerde kullanılan baz nikotin oranları sigara ile kıyaslandığında oldukça düşük rakamlarda seyrediyor. Aslında diğer likit türleri ile kıyaslandığında ise daha az bir gerçekliğe sahip olsa da, sağlık açısından bakıldığında diğer likitlere oranla en sağlıklı olan tür olarak biliniyor.

E-likitler çok geniş bir çeşitlilikle satışa sunuluyor. E-likit kullanmayı tercih eden kişiler olarak farklı birçok aromada E-likit bulabilirsiniz.     

E-likit ve Salt Likit Nedir?
   

E-likit ve salt likit elektronik sigaralarda kullanılan likit çeşitlerindendir. En çok tercih edilen ve en çok kullanılan likit çeşitleri olarak farklı aromalarda satışa sunulur.

E-likit elektronik sigara dolum sıvısı olarak üretilmiş olan ilk ürünlerdendir. Bu ürünler içerisinde baz nikotin ve aroma kullanımı söz konusudur. Daha sonra geliştirilen ve daha doğal ve etkin bir kullanım ile üretilen salt likit içeriğinde ise nikotin tuzu bulunur.

E-likit veya salt likit türlerinden hangisi seçiyor olursanız olun, bu dolgu sıvıları olmadan elektronik sigaraların kullanımı mümkün olmayacaktır. Elektronik sigaralarda bulunan sistem ile buharlaşan E-likit ve salt likit duman halini alarak sigara yerini tutuyor. 

E-likit kullanımı nasıldır?
   

Elektronik sigaralar içerisinde bulunan ve niktoin barındıran sıvıları, sahip oldukları pil gücü ile ısıtarak bir buhar haline dönüştürüyor. Piyasada kullanılan tüm elektronik sigaralar aynı çalışma sistemine sahip olarak üretiliyor. Ve bu cihazlarda olmazsa olmaz kullanım malzemeleri başında E-likitler geliyor.

Bir elektronik sigara içerisinde E-likit doldurmak için bir likit tankı bulunuyor. kişilerin kullanım yoğunluğuna göre buradaki likit azaldıkça takviyesinin yapılması gerekiyor. 

Elektronik sigaralarda likit tankı için önerilen dolum şekli yarıya kadar E-likit doldurmak oluyor. E-likit sıvısı doldurulduktan sonra atomizerin içerisinde bulunan fitilin sıvıyı emmesi bekleniyor. Ardından elektronik sigaranız kullanıma hazır hale geliyor. E-likit kullanımı her model elektronik sigarada mutlaka bulunuyor.   

Likit Nedir?

Likit, sigarayı bırakmada en etkili yöntemlerden biri olan pod mod elektronik sigara cihazını kullanabilmeniz için gerekli olan tüketim malzemesidir. Diğer adıyla dolum sıvısı olarak da bilinen ürün, çeşitli aromalarda e-likit satış piyasasında yer almakta ve pod mod e-sigara içerisine konarak buhar haline gelmektedir. Elektronik sigara modelleri gözetmeksizin her model için gerekli olan bu sıvı, kullanımı ve seçimi açısından büyük önem taşımaktadır.

E-Likit alırken nelere dikkat edilmelidir?

Direkt olarak vücuda buhar şeklinde temas eden e-likit alınırken orijinal olmasına dikkat edilmelidir. Piyasada bulunan ve orijinal olmayan ürünler, içerisinde zararlı maddeler bulundurabileceğinden vücudunuza da zarar verebilmektedir. Bu nedenle dolum sıvısı alırken dikkat etmeniz gereken çeşitli unsurlar bulunmaktadır. Peki ürünün orijinal olup olmadığını nasıl anlarsınız?

İlk olarak e-sigara kullanıcıları için şunu söylememiz gerekir ki; üzerinde bandrol bulunmayan ürünlerden kesinlikle uzak durmanız gerekmektedir. Unutmayın ki; orijinal dolum sıvısı şişesi üzerinde, bandrol, MG seviyesi, son kullanma tarihi, kapak ağzında kilit ve jelatin güvenlik şeridi bulunmaktadır. Bunun dışında, orijinal olmayan ürünlerin şişelerinin düz beyaz ve kalitesiz plastik kutu şeklinde piyasada bulunduğu gözlemlenmiştir. Bu nedenle satın aldığınız likitlerde tüm bunlara dikkat etmeniz, sağlığınız açısından olumsuz bir sonuç oluşmasının önüne geçecektir.

Likit üzerinde bulunan VG ve PG değerleri nelerdir?

Dolum sıvısı şişesi üzerinde bulunan diğer ölçü birimleri ise PG ve VG birimleridir. Pod Mod kullanıcıları tarafından en çok soru işareti bırakan bir diğer konu olan bu birimlerden PG, bilimsel adıyla “Propile Glikol” anlamına gelmektedir. Yani, gıda ürünlerinde karşımıza çıkan renksiz tatlandırıcıdır. Bu durumda alacağınız likit şişesi üzerinde yazan bu değer, almak istediğiniz dolum sıvısının içerisinde bulunan tatlandırıcı oranı ve ölçüsüdür. VG ise, PG’ye göre daha tatlı ve kalın kıvamda olan maddedir. Bitkisel yağ kullanılarak elde edilen bu madde, tamamen organik ve orijinal olarak dolum sıvılarına katılmaktadır. Bu nedenle FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onaylı orijinal dolum sıvısı tercihleri yapmanız vücudunuza zarar gelmesini önlemektedir.

E-sigara kullanımında ideal VG/PG oranı nedir?

E-likit kullanımında ideal bir VG ve PG oranı bulunmamaktadır. Tıpkı MG ve ML değeri gibi tercihe bağlı olarak satın alınmalıdır. Bunun sebebi elektronik sigara kullanıcısının geçmiş sigara alışkanlığı ve aromadan almak istediği yoğun ya da hafif tada göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle e-sigara kullanıcıları için herhangi ideal bir oran bulunmadığını belirtmemiz gerekmektedir.

Menu